Výhody bravčovej masti

Tuky sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho organizmu. Nemusíme sa ich báť, hoci obsahujú dvakrát viac kalórií ako sacharidy. Tuky sú totiž zdrojom energie pre svaly, srdce a sú súčasťou bunkových membrán. Takisto nám umožňujú vstrebávať vitamíny, ktoré sú rozpustné v tukoch ako A, D, E a K. Tuky by mali tvoriť približne tretinu nášho denného príjmu energie z potravy.

Čo nájdeme v masti?

Bravčová masť má v sebe optimálny obsah esenciálnych mastných kyselín, ktoré sú viazané práve v tukoch.

  • Kyselina olejová – pomáha znižovať hladinu cholesterolu, pôsobí preventívne proti cukrovke a očným ochoreniam.
  • Linolová mastná kyselina (omega 6 mastné kyseliny) – spomaľuje rast tukového tkaniva, znižuje cholesterol, bráni predčasnej ateroskleróze,  vysokému krvnému tlaku.
  • Linolenová mastná kyselina (omega 3 mastné kyseliny) – je nevyhnutná pre procesy v ľudskom tele, správnu funkciu nervov, srdcovo-cievneho systému.

Bravčová masť naviac neobsahuje žiadne zdravie ohrozujúce trans-mastné kyseliny. Takisto v nej nenájdete žiadne umelé farbivá a duchocovadlá. Niektoré nové vedecké štúdie tiež priniesli údaje o tom, že konzumácia nasýtených tukov, ako je práve bravčová masť, nespôsobuje zvýšený výskyt ochorení srdca, ani nezvyšuje cholesterol.

Na vyprážanie je ideálna

Hoci nejde priamo o najzdravší spôsob tepelnej úpravy potravín, vyprážanie sa stále teší veľkej obľube. Len málokto aspoň občas nepodľahne chuti na dochrumkava vysmažený rezeň. Presne na takúto prípravu sa najviac hodí bravčová masť – je stabilná aj pri vysokých teplotách a neprepaľuje sa, čím sa z nej neuvoľňujú do jedla škodlivé látky. Hlavnou zložkou bravčovej masti je totiž kyselina olejová, ktorá má vysoký bod prehriatia a tak vydrží aj veľmi vysoké teploty bez zmeny kvality. Naviac, bravčová masť pri vyprážaní neovplyvňuje chuť jedla. Samozrejme, aj pri bravčovej masti platí rovnaké zlaté pravidlo ako pri olejoch – pri každom vyprážaní použite novú masť, nevyprážajte na tom istom tuku dvakrát.

Bravčová masť má však okrem nespornej výhody pri vyprážaní aj ďalšie dobré vlastnosti. Dá sa skladovať dlhú dobu bez pridania konzervačných látok – stačí ak je uskladnená v zatvorenej nádobe na chladnom a suchom mieste.

Zdroj:
http://plnielanu.zoznam.sk/c/4367/null?permanent_desktop=1

 

hore